Hipernet skrobaczka

Hipernet skrobaczka

Zimowe wyposażenie samochodu – przygotuj się do zimy

Z zimą zazwyczaj jest tak, że co roku skutecznie zaskakuje swoim nadejściem nie tylko kierowców, ale i drogowców. Dlatego w tym roku już jesienią przygotuj się do jej nadejścia.  Od czego zatem zacząć?

Jeśli podczas tegorocznej zimy chcesz ustrzec się przykrych niespodzianek, jeszcze przed jej nadejściem, koniecznie przygotuj swój samochód do sezonu zimowego. I bynajmniej, nie jest to ani proces skomplikowany, ani też specjalnie kosztowny. Od czego zatem zaczynamy?

Zmiana opon na zimowe – konieczność i obowiązek

Pierwszą i najważniejszą kwestią przygotowania do zimy każdego kierowcy i właściciela pojazdu, powinno być przygotowanie opon zimowych, aby wraz z początkiem zimy móc zmienić opony letnie. Jednak nie należy czekać z tym do ostatniej chwili, lecz jeszcze przed początkiem zimowego sezonu sprawdzić stan posiadanych już opon lub w razie ich braku zakupić nowe. Tym bardziej, że letnie opony podczas pierwszych przymrozków i gołoledzi mogą być przyczyną wypadków i stanowić zagrożenie  nie tylko dla kierowców, ale również dla pasażerów i innych uczestników ruchu.

Zadbaj o odpowiednie zaopatrzenie auta

Zimowa pora potrafi zaskoczyć nie tylko opadami śniegu, ale i zamrożonymi zamkami, czy szybami pokrytymi lodem. Dlatego jeszcze przed sezonem warto zakupić sprzęt przydatny w tych okolicznościach. Na pewno warto zaopatrzyć się w zmiotkę, którą usuniemy śnieg z naszego pojazdu, a także odmrażacz do szyb. Wielu fachowców odradza bowiem tradycyjne skrobaczki, których używanie może uszkodzić powłokę samochodowej szyby. Wartym uwagi jest również odmrażacz do zamków. To z pewnością przedmioty, które w zimowe poranki mogą się nam szczególnie przydać.

Przegląd auta

Przed sezonem zimowym warto również zlecić w serwisie przegląd auta, zwłaszcza silnika i akumulatora. Koniecznie pamiętajmy również o zmianie płynu do spryskiwaczy na zimowy, a także sprawdzeniu temperatury krzepnięcia płynu hamulcowego. Przy czym warto pamiętać, że w przypadku, kiedy temperatura wynosi kilka stopni, koniecznym będzie jego całkowita wymiana.

Poza przeglądem, warto też zamienić dywaniki samochodowe na gumowe, z których łatwiej będzie usunąć śnieg, a co za tym idzie, łatwiej będzie utrzymać je w czystości.

Z odpowiednim zaopatrzeniem i sprawnym autem po przeglądzie, (i z wymienionymi płynami eksploatacyjnymi) jesteśmy gotowi na przyjście nawet najsroższej zimy.

No Comment

You can post first response comment.

Leave A Comment

Please enter your name. Please enter an valid email address. Please enter a message.